Podporujeme
O nás
Produkci Nextwave jsme zakládali v roce 2002 jako uskupení tří pražských djů. Spojovalo nás nadšení pro elektronickou hudbu, díky které jsme se vzájemně poznali a stali dobrými kamarády. Začínali jsme prakticky od nuly s minimálními zkušenostmi, jak se dělá dobrá párty, a tak naše první mejdany byly pochopitelně trochu punk. Podstatný ale bylo, že to bavilo nás i naše skromný publikum v malých barech a music klubech v Praze (XT3, Guru, Amsterdam, 39, Molekula, Visitor...) a vždycky to prostě nějak dopadlo:)

Díky novým zkušenostem a kontaktům se nám postupem času otevřely dveře i do větších klubů jako např. Cross, Matrix. Tehdy jsme to brali jako skvělou příležitost se posunout dál a měli jsem pocit, že naše práce má smysl. Pořádání akcí jsme začali věnovat mnohem víc času a v hlavě se nám pomalu rodila myšlenka uspořádat párty i pod širým nebem. S vypětím všech sil ale úspěchem se nám náš první open air podařilo zorganizovat během léta 2006 v Dubečku u Prahy. V praxi jsme si vyzkoušeli koncept velké multižánrově akce a ověřili si naši představu, že propojení jednotlivých žánrů taneční hudby s podporou ryze českých umělců může výborně fungovat.

Důležitým milníkem v naší dosavadní historii se stal konec roku 2006. Po open airu jsme začali usilovně hledat prostor, kde bychom i přes klubovou sezónu mohli realizovat naši myšlenku multižánrového mejdanu, s cílem podpořit výhradně domácí dje a producenty, profesionální i amatérské. Kontakty nás nakonec zavedli až k produkčnímu známého pražského klubu Abaton. Protože jemu se naše vize líbila a prostory klubu dokonale vyhovovaly našim představám a plánům do budoucna, dohodli jsme se na spolupráci. Akci jsme dali příznačný název CzechPoint a doufali, že si ve velké konkurenci parties ze zahraničními dji najde své místo a publikum. Vše se naštěstí od začátku vyvíjelo tím správným směrem, a tak CzechPoint během posledních čtyř let vstoupil do širšího povědomí fanoušků nekomerční taneční scény a má na ní své pevné místo.

CzechPoint se po boku ostatních menších akcí, které pořádáme, stal naší vlajkovou lodí. Posíleni jeho úspěchem jsme v roce 2009 začali hledat vhodný plac pro uspořádání premiérového open air vydání. Ten se nám nakonec podařilo na doporučení objevit začátkem roku 2010 u Příbrami v letním kempu Věšín. S majitelem kempu jsme našli společnou řeč, a tak na sklonku léta ve Věšíně vyrostly tři žánrově rozličné hudební scény, na které se během slunečného víkendu přijelo bavit více než 700 tancechtivých lidí.

Začátkem roku 2011 jsme s CzechPointem vyrazili na naši dlouhou pouť po českých městech a klubech s názvem CzechPoint Club Tour 2011. Jde o velkou klubovou warm-up šňůru, jejímž cílem je akci představit více lidem hlavně mimo Prahu. Jejím vyvrcholením bude poslední srpnový víkend další ročník CzechPoint Open Air Festivalu, na jehož přípravách momentálně usilovně pracujeme..

Děkujeme všem, kteří nás podporují a těšíme se na další společné zážitky!